Sayfalar

1 Ocak 2014 Çarşamba

2014 Dolunaylar ve burçlar üzerindeki etkileri


*Yazıldıkça güncellenecektir

Ocak ayı

16 Ocak Yengeç'te dolunay


Ay'ın doğal evi yengeçteki dolunayında genel olarak hepimiz duygusal yaşamımızda bir doruk noktasında olduğumuzu hissedebilir, kontrolsüzce duygusal tepkiler verebiliriz. Bu dolunay sırasında ve sonraki birkaç günde sık sık ağlama isteği, kış olmasına rağmen terleme ve vücudun hantal hissedilmesi etkileri görülebilir. Ayrıca, anneyle ilgili konular ve yerleşim alanımız hakkındaki tamirat, yenilik yahut aile yanından ayrılma düşünceleri bu ayda yoğun olarak kendini gösterir. Yengeç burcundaki dolunay sırasında yüzde yüz mantıklı kararlar vermek-eğer iyi düşünülmemişse- zordur çünkü duygular işin içine fazlasıyla karışmıştır. Bu nedenle ani kararları uygulamadan evvel birkaç gün geçmesini beklemek en iyisidir.

*Dolunaylar esnasında yaralanmamaya dikkat etmek gerekir zira bu süreçte oluşan küçük yaralarla ay küçülen fazdayken oluşan küçük yaralar arasında kanama miktarı açısından çok fark vardır. Bu nedenle dolunay zamanlarında ameliyat yaptırmak uygun değildir.

Ocak ayında dolunay etkisi:

Koç burcu: Aile ve ev temaları ön plana çıkacaktır. Evdeki bir gerilimin büyümesi ve koç burçlarının gerginlikler, ani tepkilerle kırıcı tavırlar almaları muhtemeldir. Ayrıca uzun süredir aklındaki planları bu dönemde devreye sokabilir, kendi hayatları için bir şeyler yapmak kararı alabilirler.

Boğa burcu: Arkadaş ve kardeşleriyle olan duygusal ilişkileri uzun süredir düşünülen ancak tahammül gösterilip söylenmeyen düşünceler nedeniyle biraz yara alabilir. Ayrıca bu dönemde boğa burçlarının iletişim trafiği artacak, konuşmaları akıcı ve iş bitirici nitelikte olacaktır.

İkizler burcu: İkizler burçları dolunay zamanında hayatlarının temelsiz duvar gibi sallandığını fark edebilir ve gelecek için yatırım yapma kararı alabilirler. Bu, onlar için byük bir adım olacaktır. Ayrıca biriktirme, var olanı çoğaltma düşünceleri kendini gösterecektir.

Yengeç burcu: Yengeç burçlarının 1. evinde gerçekleşen dolunay sırasında ve sonrasında her konuda aşırı duygusal tepkiler vermeleri ve alıngan tavırlar içine girmeleri olağandır. Ayrıca kendileriyle ilgili aldıkları kararları uygulamak için zaman kollamaya başlayacak ve hayatlarında bazı değişiklikler için başlangıç yapmak isteyecekler.

Aslan burcu: aslan burçları Ocak ayındaki yengeç dolunayı sırasında uzun süredir beyinlerini kemiren ve fakat ne olduğunu tam anlamlandıramadıkları konuların açıklığa kavuşmasıyla beraber kendilerini daha verimli ve yönlerinin daha belirgin olduğunu hissedecekler. Ancak baş ağrıları ve duygusal olarak sıkışmış olma hissine dikkat etmeleri gerekiyor.

Başak burcu: Başarılı olma kaygısı içinde olacak başaklar bu dönemde olayların mantıklı açıklamalarını duygusal yönde saptırıp kendi hırslarını kamçılayabilirler. Ayrıca arkadaşlık ilişkilerinde bir gözden geçirme seçme-eleme süreci yaşayacaklardır. Bununla beraber içe kapanık ve fazla düşünceli davranabilirler.

Terazi burcu: iş değiştirme, iş bulma gibi beklentileri olan terazilerin dolunay sürecinde verimli başvurular yapması muhtemeldir. Ayrıca çevrelerinde bir otorite sorunu oluşacaktır; örneğin babalarıyla duygusal temelli bir tartışmaya girebilirler yahut patron gibi otorite figürleriyle normalde olmayan ama uzun süreli temeli olan bir gerilim yaşayabilirler.

Akrep burcu: bu dolunay akrep burçlarının düşünsel anlamda yanlış düşünüp peşin yargıya varmalarına ve suçlayıcı olmalarına sebep olacağından akreplerin dikkatli olması gerekiyor. Uzun süre boyunca kafalarında kurdukları konularla insanlara karşı çıkacaklar ancak yanılma payları yüksek olacaktır.

Yay burcu: Yay burçları bu dönemde sadece cinsel dürtülerle yaklaştıklarını düşündüklere kişilere aşık olduklarını fark edebilirler. Ayrıca çevrelerinde ölüm haberi almaları ve duygusal olarak çok etkilenmeleri, bu gerginliği çevreye yansıtmaları kuvvetle muhtemeldir. Ancak bu olayların sonucunda hayatlarının ileriki dönemleri için yatırım yapmak isteyeceklerdir.

Oğlak burcu: özellikle evli yahut ilişkisi olan oğlaklar duygusal olarak çok yoğun ve kendilerinin de şaşıracağı tepkiler verecekler. Ayrıca ikili ilişkiler konusunda daha evvel düşünmedikleri şeyleri düşünebilir, hayatlarında bir aşk eksikliği hissedebilirler.

Kova burcu: kimseye belli etmedikleri stresler dolunay zamanında kova burçları için mide rahatsızlıklarını ve ağrıları beraberinde getirebilir. Bu nedenle dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca iş alanında içlerinden gelmeyen şeyi yapmamak konusunda diretebilir ve ast-üst ilişkisini yok sayabilirler. Evcil hayvan sahiplenme kararı alabilirler.

Balık burcu: Balık burçları aşk hayatlarında tamam ya da devam kararı verecekler. Bir ilişki yahut flörtleri varsa bunu devam ettirecek ya da bitirecekler. Duygusal olarak aşırı hassas olacaklarından bu durum sık sık zihin karışıklığına yol açacaktır ve bu durumu dengeleyebilmek adına bazı yenilikleri hayatlarına sokabilirler.

ŞUBAT AYI

14 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA DOLUNAY


Şubat ayında dolunay 26 derece Aslan burcunda ve 14 Şubat gecesi gerçekleşecek. Dolunay’ın aslanda olması demek kendimizi ön plana çıkarmak için yoğun enerji sarf etmemiz, odak noktasında olmayı istememiz ve aşk duygularımızın yükselmesi, eğlenceyi arzulamamız demek. Dolunay etkisi yaklaşık 1,5-2 hafta süreceğinden bu süreçte magazinel haberlerle sık sık karşılaşacağız ve hatta siyasi olaylar bile yoğun şekilde magazin/dedikodu şeklinde gerçekleşecektir.

Dolunay gerçekleştiği anda Ay Akrep’teki Satürn ile sert bir açı yapıyor olacak, dolayısıyla kendimizi ön plana çıkarmaya çalışırken zorlanabilir, ufak münakaşalara girebilir, kıskançlığımızı kısıtlayıcı yollarla ortaya koymaya meyledebiliriz. Bunu aklınızda tutarsanız ve bu etkinin geçici olduğunu, zorluk gördüğünüzde büyütmeye yatkın olacağınızı(hem Aslan dolunayı, hem Satürn) hatırlamaya çalışıp sakin kalmayı seçerseniz iyi olacaktır. Bunun dışında elbette her zamanki gibi kilo vermek için dolunay sonrası dönem oldukça uygundur.

Bu arada herkesin sevgililer günü kutlu olsun, sevgilisi olmayanlar üzülmesin seneye kesin olur <3 Koç ve Yükselen Koç

Önde olma, kendini gösterme, potansiyellerini zorlayarak ortaya çıkma anlamında yoğun ekiler altında olacak koç ve yükselen koçlar için bu dolunay özellikle duygusal yaşamlarında “eh yeter be” dedikleri bir noktaya varabilir(bekarlar için) zira koçlar zaten astrolojik olarak bir süredir kolay dikiş tutturamıyor; geriliyorlar ve bunun artık hem baharın kendini hissettirmesi hem de duygusal boşluklarla bezenmiş olması dolayısıyla yeni aşklar mevcut ilişkilerinde kesin kararlar beklentisine girebilirler. Çocuk sahibi olmak isteyen koç ve yükselen koçlar da dolunay sonrasındaki günlerde bu fikre oldukça fazla yoğunlaşabilirler. Kendilerini sosyal hayatta aktif olarak ifade etmek isteyecekler ve bunun için de çaba harcayacaklar. Aşk konusunda çok daha yaratıcı ve verim almaya odaklı olabilirler.

Boğa ve yükselen Boğa

Boğa ve yükselen boğalar için bu dolunay zamanında aile ilişkileri ve yaşam alanında değişiklikler ön planda olacak. Evde ufak münakaşalar yaşayabilirler ancak çok da önemli olmayacak bağlılıklar ve ilişkilerin güçlenmesi bu dolunayda daha baskındır. Yakın çevrelerini değiştirmek isteyecek, yeni eşyalar satın almaya meyilli olacak ve yaşadıkları alana bir düzen getirme isteğinde artış hissedeceklerdir. Bununla beraber kendilerini bulundukları ortama hakim hissetmek ve çevre ilişkilerini kontrol altına almak da uğraşları arasında olacak. Kendilerini bir süredir bulundukları yere ait hissetmemeleri nedeniyle aidiyet/ sahiplik dürtülerinin dolunay ve sonrasında daha da güçlenmesi ve bunu güdülemek için hareket etmeleri de kaçınılmaz olacaktır.

İkizler ve yükselen ikizler

Dolunay ve sonrasında yazışmalarda, dedikodularda, çevresindeki iletişim ağında güçlenme olacak ikizler ve yükselen ikizler için etkileşimde kalmak oldukça önemli bir hal alacak yalnız tek ufak sıkıntı çevresindeki bazı kişilerle yanlış anlaşılmalara bağlı olarak hafif sürtüşmeler yaşayabilirler. Yakın yerlere seyahat konusu da oldukça önemli olacak zira bu dönemde ikizler burçları yalnız kalmak istemeyecek ve sevdikleriyle bağlantılarını kuvvetlendirmek için çabalayacaklar. Ancak bunu yaparken nasihat vermekten ve yönlendirici konuşmalardan kaçınmaları önemlidir zira aslandaki dolunay etkisinde insanlara istemedikleri tavsiyeler vermek uygun değildir.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Yengeç ve yükselen yengeç burçları için dolunay etkisinde özellikle maddi konular gündemde olacaktır zira bir süredir bu alanda sıkıntılar yaşıyorlar ve kendilerini maddi güçlerine odaklı olarak küçülmüş ve sıkışmış hissediyorlar. Dolunay sonrasında ise yeni planlamalar yapacak ve kendilerini kurtarma adına yeni çalışmalara başlayacaklar ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta daha var. Planları harekete geçirmek için dolunay zamanı uygun değildir ancak yeniay zamanını beklemelerinde fayda var, riskli işler ve bahislerden kaçınmaları iyi olacaktır. Bunların dışında dünyevi konularda hırsları artacağı için fazla agresif olabilirler bunu dengelemelerinde ve gerginliklerini başkalarına yansıtmamalarında fayda olacaktır.

Aslan ve yükselen Aslan

Aslan ve yükselen aslanlar için dolunay ve sonrasındaki zaman daha çok kendilerine yöneldikleri, hayatlarını düzene sokmayı amaçladıkları ve hayatlarında bir şeylerin yolunda gitmemesinin sebeplerini çevresel etmenlere atmaktan vazgeçip sorunu kendilerinde aramaya başladıkları bir süreci beraberinde getirecektir. Fikir ve görüşleriyle önde olmak isteyecek, çevrelerinde kendilerini otorite olarak hissetmeyi arzulayacak, daha aktif daha dışavurumcu yaklaşımlar gösterecekler. Bir yandan da iç dünyalarında huzur arıyor olmalarından dolayı hafif gerginlikler ve başkalarına karşı üst perdeden yaklaşımlar gösterme eğiliminde olacaklarından kimseyi kırmamaya, incitmemeye özen göstermeliler. Bunların dışında kişisel bakım, saç bakını/kesimi, makyaj, giyim alışverişi ve kendilerini iyi hissettirecek her şeyi yaptırma kararı alabilirler.

Başak ve yükselen Başak

Dolunay ve sonrasında yaklaşık bir, bir buçuk aydır bir takım konularda çıkış yolu bulmakta zorlanan, bir süredir çözemedikleri pek çok konuyu akıllarında biriktirmiş olan başak ve yükselen başaklar için bu alanda artık netliğe kavuşmanın, karmaşadan bıkıp müdahale etmenin zamanı gelecektir. Ancak her zamanki gibi yeni kararları uygulamak için mart ayını beklemekte fayda var zira yeniay dönemi yeni kararlar ve uygulamalar için idealdir. Uykuları ve rüyaları biraz sorunlu olacaktır zira çözüme ulaşmak için kendilerini zorlayacaklar ancak süreç geçicidir ve ağır değildir. Gezegenlerin diğer görünümleri destekleyici etkiler getirdiğinden bu büyük bir problem olmayacaktır.

Terazi ve Yükselen Terazi

Olmasını bekledikleri ve istedikleri konularda beklemeye dayanmak durumunda kalan terazi ve yükselen teraziler bu bekleme durumundan sıkılıp cevap almaya yönelik davranışlarda bulunabilirler. Aynısı duygusal hayatları için de geçerlidir şayet sürüncemede kalan flörtleri varsa bitirme ya da yeni bir boyuta taşıma amacıyla hareket edebilirler. İş ve sosyal yaşamlarında bazı düzen değişikliklerinin içinde bulunmaları ihtimali de kuvvetlidir. Yeni iş ya da proje düşünüyorlarsa bununla ilgili hızlı bir gelişme olabilir. Yakın ve genel çevresinde bazı yönlendirmelerde bulunabilirler, bu dönemde pek çok tanıdıkları Terazi ve yükselen terazilerden tavsiye almak için etraflarında dolanabilir.

Akrep ve yükselen Akrep

Akrep ve yükselen akrepler dolunay ve sonrasındaki bir hafta okul yahut iş çevrelerinden birine ilgi duyduklarını fark edebilir, aniden bir arkadaşlarıyla duygusal yakınlaşma içine girebilirler. Bununla beraber sunumunu yapmayı, hayata geçirmeyi planladıkları bir proje varsa yahut başkalarıyla paylaşmak için sabırsızlandıkları bir planları varsa beklemeleri iyi olacaktır zira bir anlık hevesle alınan bu kararlar sonradan canlarını sıkabilir. Mart’ın başı bu tür hevesleri tatmin için daha uygun ve olumlu olacaktır.

Yay ve yükselen Yay

Dolunay ve sonrasındaki dönem bir süredir araştırmak istedikleri konular varsa bunlarla ilgili araştırmalara başlayabilir, eğitim almak için karar alabilirler. Ayrıca uzun süredir çalışıp anlayamadıkları konular mevcutsa dolunay sonrasında daha verimli şekilde bu konulara eğilebilirler. Ticaretle uğraşan yay ve yükselen yaylar için bu dönemde yeni stratejiler oluşturmak için idealdir. Ayrıca etnik olarak kendilerinden farklı kişilerle iletişimde iyi olacaklardır.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Dolunay ve sonrasındaki günlerde oğlak ve yükselen oğlakların libidosundaki artış davranışlarına yansıyacağından tercihlerinde dikkatli olmaları iyi olacaktır zira bu durumdan dolayı hataya açık bir hale gelecekler. Etraflarında şüphelendikleri bir durum varsa araştırmayı isteyecek, kendilerinden gizlenen şeyleri öğrenmek için büyük bir çaba sarf edecek olan oğlak ve yükselen oğlaklar ayrıca şüpheci tavırlar gösterecekler. Mistik konulara ilgi duyabilir, rüyaları araştırmaya başlayabilirler. Bununla beraber hayatlarının devamıyla ilgili bazı sorularına cevap arayacak, kendilerini bir alana kanalize etmeye çalışacaklar.

Kova ve yükselen Kova

Kova ve yükselen kovalar sürüncemede kalmış bir ilişkileri yahut ilişkilerinde/evliliklerinde sürüncemede kalmış bir konu varsa dolunay ve sonrasındaki zamanda bunu açmayı ve geliştirmeyi hedefleyeceklerdir. Bununla beraber ortaklaşa yaptıkları işlerde beyin fırtınası estirerek yeni planlamalar yapmak için uygun bir dönem olacaktır. Ayrıca hoşlanmadıkları bir kişiyle tartışma yaşayabilir ve sinirlerine dokunan konulara daha gergin şekilde tepkiler verebilirler.

Balık ve yükselen Balık

Balık ve yükselen balıklar için dolunay ve sonrasındaki zaman diliminde özellikle kilo kontrolü, sağlıklı yaşam konuları gündemde olacaktır zira birçok balık son dönemde kiloyla ilgili sıkıntılar yaşıyorlar. Ayrıca mesleki anlamda kendilerini ilerletecek fikirler yaratabilir, eğitim alanında ise odaklanma problemlerini çözmek adına bir takım çalışmalar yapabilirler. Ayrıca hız ve kararlılık gerektiren işlerde başarı hedefiyle hareket edecek, ancak çözümü uzayan işlere karşı tavırları gergin olacaktır bu nedenle biraz daha sakin ve dikkatli davranmalarında fayda var.


16 MART BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY


Mart ayının 16’sında(bugün) saat 19.07’de Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sonrasındaki bir hafta boyunca daha mantıklı, eleştirel, zaman zaman evhamlı ve olaylara pratik çözümler getirmeye çalışırken bazen detaylarda kaybolan bir yapıya bürüneceğiz. Daha rasyonel olacağımız için yeni planlamalar yapmak için uygun dönemdir ancak Ay’ın küçülen fazda olacağını unutmayarak planları gerçekleştirmek için Yeniay zamanını beklemek fayda olacaktır. Bu ay sağlık, zayıflama, fiziksel görüntüden şikayetler de dolunayın temalarından biri olacak bundan dolayı sık sık diyetle ilgili beklentiler içerisine girebilir, yenilenmeye çalışabiliriz.

Dolunay sırasında Ay Başak burcunun üçüncü dekanında ve Merkür’ün etkilerinin ağırlık kazandığı onluk dilimde olacak ve Merkür’de retro konumdaki Mars’la uyumlu açı içerisinde. Bunun anlamı geçmişe yönelik bazı konuların yeniden mantık süzgecinden geçerek olumlu şekilde değerlendirilebileceği ve doğru kararların geç de olsa verilebileceğidir. Çok istenen bazı planların gerçekleştirilmesi daha uygun bir zamana ötelenebilir, daha verimli olunacak bir zaman için “şaşırtıcı şekilde” sabır gösterilebilir.

Dolunayların genel etkileri için lütfen konunun en başındaki genel bilgilere bakın. Herkese iyi dolunaylar 

Koç ve yükselen Koç

Koç ve yükselen koçlar için dolunay süreci sağlık ve mesleki çalışmalar alanında daha etkin olacaktır. Bir süredir kendini gösteren baş ağrıları, şiddetli “neye olduğunu bilmeden” aceleyle hareket etme isteği dolunay sonrasında sakinleşecek, kendini daha akışkan bir döneme bırakacaktır. Boşa uğraşılan konularla ilgili yeni kararlar gündeme gelecek ve koçların kendilerine eleştirel ve objektif bir bakış yakalamaları mümkün olacaktır.

Boğa ve yükselen boğa

Özellikle duygusal ilişkiler alanında kendini gösterecek dolunay etkileri bu ay boğa ve yükselen boğalar için ilişkileri düzene koymak adına mantıklı kararlar alabilme ve duygusal düşünerek bazı konuları görmezden gelme durumuna son verme anlamına geliyor. Kendi yeteneklerine daha çok yönelecek ve arkadaşlarıyla vakit geçirerek bir süredir yaşadıkları duygusal soyutlanmanın önüne geçecekler ayrıca beğendikleri biri varsa açılabilir ve flört başlatabilir yahut flörtü ilişkiye çevirebilirler.

İkizler ve yükselen İkizler

Dolunay dönemi ikizler ve yükselen ikizler burçları için daha çok ailevi konularda bir süredir devam eden tatsızlıklara karşı bir tavır alma yönünde olacak. Özellikle evdeki kadınlarla iletişimlerinde bozulmalar varsa bunları düzeltme ya da ipleri koparma noktasına gelebilirler. Yeni eve çıkma kararı gündeme gelebileceği gibi, bazı eşyalardan kurtulma kararı da alabilirler. Kendilerini dünyaya ait hissetmeye çalıştıkları için bu alanda değişiklikler yaparak bağlar oluşturmaya çalışabilirler.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Dolunay Yengeç ve yükselen yengeçler için kardeşleri ve kardeş gibi gördükleri kimselerin bazı sorunlarına müdahale etmeyi beraberinde getirirken uzun süredir görüşülmeyen kişilerle görüşme fırsatını da getirecektir. Verimli sohbetlerde ve tavsiye verici yanlarını devreye sokacakları ortamlarda bulunacaklar. Kavrayamadıkları bazı konuları anlama açısından da dolunay etkilerinden faydalanabilir, eksik kaldıkları konuları hem zihin hem duygusal dünyaları ile anlayıp tamamlayabilirler.

Aslan ve yükselen Aslan

Maddi anlamda bir takım düzensizlikler/ gereksiz harcamalarla boğuşan aslan ve yükselen aslanlar dolunay zamanında bu duruma bir son vermek adına planlamalar yapma fırsatına kavuşacaklar. Gelir-gider dengesindeki bozulmalar nedeniyle hareket alanlarını kısıtlanmış ve kendilerini ihtiyaç içinde hissettikleri için buna bir son vermek isteyecekler. Durumları mantıklı ve iyi bir şekilde değerlendirebilecekleri ve kendi eğri/doğrularını tartacakları için uygun bir yol haritası çizebilirler.

Başak ve yükselen Başak

Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sonrası zaman başak ve yükselen başaklar için pek çok alanda değişiklik ve hayatlarıyla ilgili birçok konuyu düzgün şekilde tartıp doğru kararı vermeye yönelik davranış biçimini beraberinde getirecektir. Başkalarının fikirlerine bakmaksızın ve onay ihtiyacı duymaksızın hareket edecekleri için daha rahat karar alabilecekler ancak uygulamalar için yeniay zamanını beklemeleri iyi olacaktır.


Terazi ve yükselen Terazi

Yersiz şüpheler ve olmayacak hayallerle akıllarını doldurmuş ve bir süredir bu düşünceler üzerinden gittikleri için uyumsuz davranışlar, uyku sorunları yaşayan terazi ve yükselen teraziler dolunay sonrasındaki dönemde bu sorunlara bir son vermek adına konuları masaya yatırıp üzerinde tek tek düşünme, olayları iyi değerlendirme fırsatını yakalayacaklar. Bu hafta teraziler için uyku sorunları ortadan kalabilir, odaklanma problemleri bir son bulabilir.

Akrep ve yükselen Akrep

Dolunay zamanı akrep ve yükselen akrepler için özellikle sosyal yaşamda gereksiz arkadaşlıkları uzaklaştırma, başarılı olmayı bekledikleri konularda sıkı bir çalışma disiplini geliştirme konusunda etkin bir dönem olacak zira odaklanma konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Yeni projeler için uygun fikirler üretebilecekleri bu dönemde fikirlerin uygulanması açısından yeniayı beklemelerinde yarar olacaktır. Bunun dışında bir süredir sonucu geciken konular gündemdeyse bunların sonlanması için uğraş verebilirler.

Yay ve yükselen Yay

Uyumsuz ve başına buyruk tavırlar nedeniyle bir süredir kendini toplamakta sıkıntı yaşayan yay ve yükselen yaylar dolunay zamanı her şeyi daha iyi analiz etme fırsatı yakalayacaklarından bazı davranışlarını düzeltme, bazı planlarını da devam ettirme kararı alacaklar. Başkaları ile -özellikle baba, patron, devlet güçleri gibi otoriter konumdaki kişilerle- iletişimlerinde değişikliğe gidecekler. Yaptıkları yanlışları iyi görecekleri için bu dönemden iyi faydalanabilirler.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Dolunay zamanı oğlak ve yükselen oğlaklar için yönelmek istedikleri konulara daha fazla vakit ayırabilme adına yapılacak ayarlamalar açısından faydalıdır. Ayrıca kendilerini geliştirecek yeni bir eğitim almaya karar verebilir, zihinlerini meşgul edecek ve faydasını da görebilecekleri konulara eğilim gösterebilirler. Ticaretle uğraşan Oğlaklar için yeni mesleki ilişkiler kurmak adına dolunay sonrasında alınacak kararlar gündemde olacak.

Kova ve yükselen Kova

Kova ve yükselen kovalar için dolunay sonrasındaki dönem bir süre gizem avcılığına dönüşebilir zira oldukça meraklı olacaklar. Cinsel anlamda kendilerini oldukları gibi ifade edemeyecek, cinsel göndermeler içeren her tavırlarına neden bulma eğiliminde olacaklar ancak libidoları da oldukça yüksek olacak. Haklarında yapılmış dedikodu varsa bu dönemde öğrenebilir, çevrelerinde bazı sırların ortaya çıkması nedeniyle yaşanacak karmaşalara tanık olabilirler.

Balık ve yükselen Balık

Dolunay sonrasındaki zaman balık ve yükselen balıklar için ilişkilerini ve ortaklıklarını yakından, objektif şekilde incelemek açısından oldukça iyi bir zaman dilimi olacaktır. Kararlarını duygularından bağımsız ve mantıksal olarak alacaklar ama unutmamaları gereken bir nokta var, dolunay başak burcunda olduğundan mantıksal taraf ağır basabilir ve duygularla dengelenmesi gereken kararlar hedeften sapabilir. Dolunayda alınan kararların uygulaması için balık ve yükselen balıkların yeniayı beklemelerinde fayda var. Bu hatırlatmadan sonra bir şey daha ekleyeyim, balık ve yükselen balıklar dolunay zamanında çevrelerinde yapılan bir haksızlık varsa buna karşı koymak için ellerinden geleni yapacaklar, bu tür adaletsizliklere göz yummayacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder